Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Προτζέκτορας
Καλησπέρα στην ομάδα.
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τι προτζέκτορα να επιλέξω γιατί δεν ξέρω πολύ καλά απ αυτο.
Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά για καραόκε πάρτυ σε πανί προτζέκτορα.
Ίσως και για καμιά παρουσίαση εταιρίας
 

Mensajes Thu 23 Feb 23 @ 9:22 pm
ξεκινας απο ποσο μεγαλο πανι θελεις !!! και μετα την αποσταση του απο το πανι , ποιος συνδιασμοσ σου κανει καλυτερα για την δουλεια σου
και τελος την αναλυση που θελεις !!
το κοστος ειναι αναλογο των απαιτησεων σου
 

Mensajes Fri 24 Feb 23 @ 6:34 am
Το πανί θα είναι 80 με 100 ίντσες και η απόσταση που θα έχω τον προτζέκτορα θα ειναι γύρω στα 2 εως 4 μέτρα. Απλά με τα lumens δεν ξέρω τι θα με καλύπτει.
Δεν θέλω να δώσω πάνω από 120€ με 150€
 

Mensajes Fri 24 Feb 23 @ 8:43 am
Ευχαριστώ 👍
 

Mensajes Mon 27 Feb 23 @ 2:34 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να προβαλεις 100 ιντσες σε συνθηκες οχι απολυτου σκοταδιου με μια τυπικη fhd native αναλυση με κατω απο 1000 ευρω... οι παραμετροι ειναι παρα πολλοι... για να χεις μια υποτυπωδη φωτεινοτητα πρεπει να κοιτας σε 2000~3000 πραγματικα ansi lumens και προβολη μαξ 2 μετρα..(μιλωντας παντα για επαγελματικη χρηση) ιδανικα στην θεση σου για να χω αρτιο αποτελεσμα θα πηγαινα στα ~4000 ansi lumens και υπο προυποθεσεις σε ultra short throw μηχανημα με πολυ καλο πανι
 

Mensajes Tue 28 Feb 23 @ 10:01 pm
Δυστυχώς δεν εχω την οικονομική δυνατότητα για 1000€ προτζέκτορα και επειδή η χρήση του είναι νε μεν επαγγελματική αλλά θα προορίζεται σε καραόκε πάρτυ σε σπίτι εφόσον δεν υπάρχει η δυνατότητα σύνδεσης με την τηλεόραση του κάθε σπιτιού.
Κατέληξα σε αυτόν BlitzWolf BW-VP1 Pro και πιστεύω ότι με ένα πανί θα μπορέσουμε να έχουμε ενα ικανοποιητικό αποτέλεσμα
 

Mensajes Wed 01 Mar 23 @ 12:18 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
μπορεις να το δοκιμασεις λοιπον και να γραψεις τα απoτελeσματα ;) τελειως μπακαλικα παντως αυτος με το ζορι να ναι 300 ansi lumens και δεν ειναι καν native 1080p
 

Mensajes Wed 01 Mar 23 @ 3:18 pm
Τον αγόρασα παιδιά και νομίζω ότι για την τιμή του είναι πάρα πολύ καλός. Σίγουρα θέλει αρκετό σκοτάδι για δείξει καλά.
Μην περιμένετε σε ανάλυση 720p και πάνω κάτι εντυπωσιακό αλλά για καμιά ταινιούλα στο σπίτι και κανένα καραόκε πάρτυ επάνω σε πανί είναι αρκετά καλό και δεν σε κουράζει. Μην ξεχνάμε ότι είναι προτζέκτορας των 150€ ή 100€ αν τον πάρεις απ έξω.
Έχει και screen mirroring οποτε συνδέεται απ ευθείας από κινητό ή ταμπλετ χωρίς καλώδια.
 

Mensajes Fri 17 Mar 23 @ 2:48 pm