Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Sync/SmartPlayLimitPitchRange - Page: 2

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

"Σκληροπυρηνικός" βλέπω... :-) Εξάρχεια, trance... Όπως και να χει, αναφέρθηκες, έστω σε +/- 5%... Όχι +/- 10% ή +/- 12%... Ο Δημητράκης (Dimitris_g) τσιμουδιά επίσης...
 

Mensajes Fri 10 Jan 20 @ 5:22 am
Theios Giorgos wrote :
"Σκληροπυρηνικός" βλέπω... :-) Εξάρχεια, trance... Όπως και να χει, αναφέρθηκες, έστω σε +/- 5%... Όχι +/- 10% ή +/- 12%... Ο Δημητράκης (Dimitris_g) τσιμουδιά επίσης...

Εγω φιλαρακι το ξέρεις καλα οτι pitch range to εχω παντα στο +-8 και το maximum αν χρειαστει για να κανω μια αλλαγη ειναι να ανεβασω τα pitch στο +6 και αμεσως μετα να επαναφερω το κομματι στο +2.... Για - το ξερεις καλα οτι το απεχθανομαι. Το πολυ να γυρισω καποιο κομματι -2 για μιξη και αμεσω επαναφορα με pitch_reset..
Εχεις δει αλλωστε οτι πιο πολυ χρησιμοποιω το pitch reset απο καθε αλλο κουμπι. Επισης δεν παιζω ποτε 'δεσμιος' των bpm (κι αυτο το ξερεις καλα και με εχεις "κραξει" κατα καιρους).
 

Mensajes Fri 10 Jan 20 @ 6:20 am
Theios Giorgos wrote :
"Σκληροπυρηνικός" βλέπω... :-) Εξάρχεια, trance... Όπως και να χει, αναφέρθηκες, έστω σε +/- 5%... Όχι +/- 10% ή +/- 12%... Ο Δημητράκης (Dimitris_g) τσιμουδιά επίσης...

Εγω φιλαρακι το ξέρεις καλα οτι pitch range to εχω παντα στο +-8 και το maximum αν χρειαστει για να κανω μια αλλαγη ειναι να ανεβασω τα pitch στο +6 και αμεσως μετα να επαναφερω το κομματι στο +2.... Για - το ξερεις καλα οτι το απεχθανομαι. Το πολυ να γυρισω καποιο κομματι -2 για μιξη και αμεσως επαναφορα με pitch_reset..
Εχεις δει αλλωστε οτι πιο πολυ χρησιμοποιω το pitch reset απο καθε αλλο κουμπι. Επισης δεν παιζω ποτε 'δεσμιος' των bpm (κι αυτο το ξερεις καλα και με εχεις "κραξει" κατα καιρους).Σαφως υπαρχουν και καποια κομματια που "σηκωνουν" μεχρι και +4,+5 αλλα ειναι απλα οι εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα..μιλαμε παντα για οριτζιναλ εκτελεσεις και οχι αμφιβολλου ποιοτητας και αοσθητικης remix που κυκλοφορουν
 

Mensajes Fri 10 Jan 20 @ 6:20 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
dimitris_g wrote :
Theios Giorgos wrote :
"Σκληροπυρηνικός" βλέπω... :-) Εξάρχεια, trance... Όπως και να χει, αναφέρθηκες, έστω σε +/- 5%... Όχι +/- 10% ή +/- 12%... Ο Δημητράκης (Dimitris_g) τσιμουδιά επίσης...

Εγω φιλαρακι το ξέρεις καλα οτι pitch range to εχω παντα στο +-8 και το maximum αν χρειαστει για να κανω μια αλλαγη ειναι να ανεβασω τα pitch στο +6 και αμεσως μετα να επαναφερω το κομματι στο +2.... Για - το ξερεις καλα οτι το απεχθανομαι. Το πολυ να γυρισω καποιο κομματι -2 για μιξη και αμεσω επαναφορα με pitch_reset..
Εχεις δει αλλωστε οτι πιο πολυ χρησιμοποιω το pitch reset απο καθε αλλο κουμπι. Επισης δεν παιζω ποτε 'δεσμιος' των bpm (κι αυτο το ξερεις καλα και με εχεις "κραξει" κατα καιρους).

νομιζω πως απο αυτα που διαβαζω και γω καπως σαν τον Δημητρη παιζω... pitch range +-10 και μετα την αλλαγη το pitch κοντα στο 2... αν και τελικα οσο το σκεφτομαι μαλλον ειμαι κολημενο μυαλο ... μια και το ΜΤ πλεον ειναι πολυ καλο..

 

Mensajes Fri 10 Jan 20 @ 11:01 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)