Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Controller Pioneer
Καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν το Virtual Dj ειναι συμβατο με αυτα τα 2 Controller Pioneer
(ενοειται χωρις Mapping)

1.Pioneer DDJ-800

2.Pioneer DJ DDJ-400

και μια δευτερη ερωτηση αν μπορω την ωρα που παιζω να εχω ανοιχτο δευτερο Laptop διπλα μου με το προγραμμα και αλλον Controller ως Back Up (τι στιγμη που παιζω με το βασικο μου λαπτοπ)

Ευχαριστω για οποια βοηθεια
 

Mensajes Fri 08 Apr 22 @ 3:33 pm
DJ JOHN KOFI wrote :
Καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν το Virtual Dj ειναι συμβατο με αυτα τα 2 Controller Pioneer
(ενοειται χωρις Mapping)

1.Pioneer DDJ-800

2.Pioneer DJ DDJ-400

και μια δευτερη ερωτηση αν μπορω την ωρα που παιζω να εχω ανοιχτο δευτερο Laptop διπλα μου με το προγραμμα και αλλον Controller ως Back Up (τι στιγμη που παιζω με το βασικο μου λαπτοπ)

Ευχαριστω για οποια βοηθεια


απ'οσο γνωριζω ναι φυσικα και ειναι συμβατα τα controller!τωρα στην δευτερη ερωτηση μπορεις να το εχεις ανοικτο αλλα login θα παραμενει το πρωτο που ανοιξες (αν κ τα δυο ειναι ταυτοχρονα ανοικτα)αν κατι συμβει πχ θα πρεπει να κλεισεις το ενα κ να παιξεις με το αλλο που πιθανοτατα θα ζητησει login!θα μας πουν κ αλλα παιδια μηπως εγω δεν τα θυμαμαι σωστα
 

Mensajes Fri 08 Apr 22 @ 4:22 pm
Login μπορείς να κάνεις ταυτόχρονα σε μέχρι σε 2 υπολογιστές.
 

Mensajes Fri 08 Apr 22 @ 6:51 pm
DJ JOHN KOFI wrote :
Καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν το Virtual Dj ειναι συμβατο με αυτα τα 2 Controller Pioneer
(ενοειται χωρις Mapping)

...


Τι εννοείς χωρίς Mapping; το VDJ έχει "ενσωματωμένο" mapping σχεδόν για τα πάντα ... μπορείς να συνδέσεις από γραμμόφωνο μέχρι tesla ...

http://www.virtualdj.com/manuals/hardware/index.html
 

Mensajes Sat 09 Apr 22 @ 8:35 am
Προφανώς εννοεί χωρίς να κάνει ο ίδιος κάποιο mapping.
Και ναι υποστηρίζονται και οι δύο (αν και δεν έχουν σαν μηχανήματα και τόση σχέση μεταξύ τους)
 

Mensajes Sat 09 Apr 22 @ 8:46 am
PhantomDeejay wrote :
Login μπορείς να κάνεις ταυτόχρονα σε μέχρι σε 2 υπολογιστές.


πες οτι εχουμε 2 υπολογιστες ταυτοχρονα ανοικτους κ συνδεδεμενους στον λογαριασμο μας κ κατι συμβει ,μπορουμε καπακι να παιξουμε με το αλλο χωρις να ζητησει ξανα login?
 

Mensajes Sat 09 Apr 22 @ 9:24 am
Ναι. Αυτό είναι το νόημα. Δηλαδή αυτός είναι λόγος που το πρόγραμμα επιτρέπει 2 ταυτόχρονα login
 

Mensajes Sat 09 Apr 22 @ 1:45 pm
PhantomDeejay wrote :
Ναι. Αυτό είναι το νόημα. Δηλαδή αυτός είναι λόγος που το πρόγραμμα επιτρέπει 2 ταυτόχρονα login


τελεια γιωργο σ'ευχαριστω πολυ/θα επαιρνα ορκο οτι ειχε αλλαξει αυτο γι'αυτο δεν ημουν σιγουρη
 

Mensajes Sat 09 Apr 22 @ 4:36 pm
PhantomDeejay wrote :
Login μπορείς να κάνεις ταυτόχρονα σε μέχρι σε 2 υπολογιστές.


ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση !!!!
 

Mensajes Mon 11 Apr 22 @ 1:47 pm
PhantomDeejay wrote :
Προφανώς εννοεί χωρίς να κάνει ο ίδιος κάποιο mapping.
Και ναι υποστηρίζονται και οι δύο (αν και δεν έχουν σαν μηχανήματα και τόση σχέση μεταξύ τους)


ναι αυτο εννοούσα το δευτερο το θελω ωσ Back up για να βγει η βραδια
 

Mensajes Mon 11 Apr 22 @ 1:50 pm
Αν αντέχει η τσέπη σου την 800 να την προτιμήσεις.Η 400 έχει πολύ χάλια κάρτα ήχου.
 

Mensajes Wed 04 May 22 @ 12:44 am
npeagrHome userMember since 2019
Γεια, ξερει κανεις πως να εχω το λογοτυπο του καθε controller που συνδεω στο vdj ? με το get_controller_name παιρνεις το ονομα, το λογοτυπο πως ? Ευχαριστω
 

Mensajes Fri 07 Apr 23 @ 6:26 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
που να το εχεις εννοεις?
 

Mensajes Fri 07 Apr 23 @ 10:21 am
npeagrHome userMember since 2019
Ναι, απλα ηθελα οταν αλλαζω cobtroller να αλλαζει και το λογοτυπο του.
Αλλα το εφτιαξα, δεν ειναι εντολη το εφτιαξα με κωδικα και μασκες
 

Mensajes Fri 07 Apr 23 @ 6:32 pm