Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Soundswitch
 

Mensajes Wed 08 Mar 23 @ 11:07 am
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

Έχω δουλέψει πολλά προγράμματα φωτισμού.
Από πολύ απλά, μέχρι και τα άκρως επαγγελματικά (GrandMA, Avolites, Chamsys, Obsidian)

Το Soundswitch έχω δοκιμάσει να το δουλέψω 3 φορές, και τις 3 φορές τα παράτησα μετά από μερικές ώρες.

Για πρόγραμμα που υποτίθεται οτι "απλοποιεί" το πως προγραμματίζεις να παίζουν τα φώτα, το βρίσκω το πιο πολύπλοκο και ανούσιο πρόγραμμα.
Για μένα προσωπικά, όλος ο τρόπος λειτουργίας του είναι αυτό που λέμε "ωραίο στα χαρτιά, χάλια στην πράξη"
Στη θεωρία κοινώς, ο τρόπος που δουλεύει ακούγεται πολύ ελκυστικός. Στην πράξη όμως είναι μάλλον εφιαλτικός.
Δεν έχω κάτι εναντίον του Soundswitch αλλά προσωπικά δεν το συστήνω. Ίσως αν τα φώτα σου είναι μόνο στατικά με χρώματα (RGB PARs/ RGB Bars κτλ) Και πάλι...

Πραγματικά, χωρίς να θέλω να ακουστώ κάποιος, αν εγώ που έχω άριστες σχέσεις με υπολογιστές, που έχω δουλέψει GrandMA, MagicQ, Titan κτλ, δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη στο Soundswitch (για να κάνουν τα φώτα κάτι που να θέλω και να ταιριάζει με τον χώρο μου) τότε φαντάσου τι γίνεται για ένα σχετικά "άσχετο" με την τεχνολογία και τον φωτισμό DMX χρήστη.
Χίλιες φορές να βάλεις τα φώτα να παίζουν με τα Factory προγράμματα που έχουν στο Sound Interactive Mode.

Επαναλαμβάνω: Αυτή είναι η καθαρά δική μου προσωπική άποψη με βάση την δική μου εμπειρία.
Άλλοι μπορεί να διαφέρουν!

Υ.Γ.:
Δεν μιλάω για το κονσολάκι. Μιλάω για το soundswitch.
Αν ήδη χρησιμοποιείς soundswitch και θες το κονσολάκι, τότε δεν έχω ακούσει κάτι κακό για αυτό.
 

Mensajes Wed 08 Mar 23 @ 1:39 pm
οκ George, ευχαριστω.. Οχι το freestyler δουλευω αλλα με 'τραβηξε' το κονσολακι....
 

Mensajes Wed 08 Mar 23 @ 5:56 pm